10 najważniejszych inwestycji zrealizowanych w latach 2011-2014

1. budowa nowej siedziby Zespołu Szkół w Paczkowie

W skład nowego budynku szkoły wchodzi 10 sal dydaktycznych w tym doskonale wyposażona pracownia komputerowa, świetlica, biblioteka, stołówka i szatnia, a także nowoczesna sala gimnastyczna. Szkoła jest zatem nie tylko bardzo nowoczesna, ale przede wszystkim wszechstronna i praktyczna.

fot. M. Sobczyk

2. budowa Skateparku

Skatepark to miejsce, na które szczególnie czekali młodzi mieszkańcy naszej gminy. Ten nowoczesny i technologicznie zaawansowany obiekt gromadzi rzeszę miłośników jazdy na rolkach, deskorolkach oraz rowerach BMX.

3. budowa drogi łączącej ul. Rabowicką z drogą krajową nr 92 w Jasinie

Celem budowy nowego wiaduktu oraz modernizacji ul. Rabowickiej jest wyprowadzenie ruchu ciężkich pojazdów obsługujących firmy położone w tym rejonie poza centrum Swarzędza. Takie działanie pozwoli odciążyć zatłoczony wiadukt w ul. Polnej oraz skrzyżowanie tej ulicy z ul. Średzką.

fot. M. Sobczyk

4. budowa ronda u zbiegu ulic Granicznej i Kirkora

Inwestycja ta ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa w rejonie osiedli zlokalizowanych w południowej części naszej gminy, a także usprawnienie przejazdu zwłaszcza w godzinach popołudniowych, kiedy to występuje największe natężenie ruchu.

5. budowa 76 km kanalizacji sanitarnej w 126 ulicach

To jedna z największych, a zarazem najważniejszych inwestycji prowadzonych na terenie gminy. Dzięki realizacji projektu „Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic” udało się wybudować 76 km kanalizacji sanitarnej w 126 ulicach zlokalizowanych w Swarzędzu, Zalasewie, Paczkowie, Jasinie, Janikowie, Gruszczynie oraz Kobylnicy.

6. budowa ścieżek pieszych i rowerowych nad Jeziorem Swarzędzkim (w tym budowa przystani wodnej i wypożyczalni sprzętu)

Jezioro Swarzędzkie oraz Dolina Cybiny są jednymi z najpiękniejszych miejsc na terenie Swarzędza. Tym bardziej cieszy fakt, że tereny te zyskały nowy wygląd. Dzięki rewitalizacji tych obszarów powstały nowe miejsca do wypoczynku i rekreacji. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy spacerów, jak i przejażdżek rowerowych. Swoje grono wielbicieli ma również swarzędzka przystań przy której zlokalizowana jest wypożyczalnia sprzętu wodnego.

fot. M. Sobczyk

7. rewitalizacja dworca wraz z budową Swarzędzkiego Centrum Ratunkowego

Inwestycja ta niesie za sobą dwie korzyści. Jako gmina zyskaliśmy bowiem nie tylko kolejny piękny, zrewitalizowany budynek ale przede wszystkim miejsce, gdzie swoją siedzibę mają wszystkie służby ratunkowe. Swarzędzkie Centrum Ratunkowe docelowo będzie siedzibą: Straży Miejskiej, pogotowia ratunkowego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu.

fot. M. Sobczyk

8. modernizacja pętli autobusowej na os. Kościuszkowców

Dzięki modernizacji pętla autobusowa zlokalizowana na os. Kościuszkowców zyskała nowe oblicze. Zmieniła się nie tylko poczekalnia ale również sąsiednie tereny. Na nowym skwerze, obok ławek nasadzono liczne krzewy, drzewka oraz rośliny o urozmaiconej fakturze i barwie.

fot. M. Sobczyk

9. oddanie do użytku 33 mieszkań komunalnych znajdujących się w bloku przy ul. Staniewskiego w Swarzędzu

Budynek przy ul. Staniewskiego jest miejscem zamieszkania 33 rodzin z terenu naszej gminy. W skład budynku wchodzą mieszkania jedno oraz dwupokojowe a także poddasze użytkowe. Zagospodarowane zostało również otoczenie bloku m.in. poprzez budowę parkingu oraz nasadzenie roślin.

fot. M. Sobczyk

10. budowa oraz rewitalizacja boisk sportowych (boiska na os. Raczyńskiego, boisko w Kobylnicy, Orlik w Bogucinie, boisko „Kasztany”)

Sport oraz rekreacja są równie ważne jak infrastruktura drogowa. Właśnie dlatego w ostatnim czasie powstało lub zostało poddane modernizacji kilka boisk. Kompleks dwóch boisk (boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne) powstał w Bogucinie. Zrewitalizowane zostały również dwa boiska zlokalizowane na os. Raczyńskiego, boisko „Kasztany” oraz boisko w Kobylnicy, które służy nie tylko uczniom szkoły podstawowej ale także okolicznym mieszkańcom.

fot. M. Sobczyk

Wykonane zobowiązania    Program    Galeria    O mnie    Kandydaci do Rady